Отборите на Белгия и Азербайджан играят при резултат 3:0 в мач

...

НА ЖИВО: Белгия - Азербайджан 3:0, хеттрик на Лукаку

Отборите на Белгия и Азербайджан играят при резултат 3:0  в мач от Група F на квалификациите за UEFA EURO 2024. Ромелу Лукаку означи хеттрик за 30 минути игра.

" Червените дяволи " поведоха в 17-ата минута, откакто Доку прати положително центриране в пеналтерията на гостите, а там се извиси Ромелу Лукаку, който стреля с глава. Стражът на Азербайджан не съумя да стигне до топката.

В 24-ата минута азерите останаха и с човек по-малко на терена. Еди Исрафилов си изкара два бързи жълта картона и бе изпъден след жестоко влизане в центъра на терена. Малко преди този момент ВАР ревизира пък евентуален червен картон за Ваут Фаес от белгийския състав.

Две минути по-късно Белгия стигна до нов гол, още веднъж създател на попадението бе Лукаку, който се разписа, откакто Кастан му смъкна топката с глава в наказателното поле на гостите. Първоначално съдийското решение бе засада, а по-късно ВАР още веднъж се намеси. След инспекцията голът бе зачетен.

Не бе нужно доста време на Лукаку да оформи своя хеттрик. Нападателят още веднъж бе открит в 30-ата минута и с глава прати топката в мрежата на Махамадалиев.

LIVE Белгия - Азербайджан 3:0

1:0 Ромелу Лукаку 17'

2:0 Ромелу Лукаку 26'

3:0 Ромелу Лукаку 30'

Съставите на двата тима:

Белгия: 12. Кастеелс, 21. Кастан, 4. Фаес, 5. Вертонген, 3. Теате, 6. Вранкс, 18. Мангала, 9. Тросар, 19. Бакайоко, 10. Лукаку, 7. Доку

Азербайджан: 1. Махамадалиев, 3. Джафаркулиев, 2. Мамадов, 6. Хакверди, 17. Байрамов, 20. Исайев, 14. Исрафилов, 8. Махмудов, 10. Емрели, 9. Дадашов